3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
HSÚ HBC 74 vs. HSÚ Foreads (foto: Zuzana Kašparová)

OL ÚnL: Souhrn hracího víkendu

Jan Melicher | 08.11.2017 07:00:00 | 806x

Pěticí zápasů pokračovala ústecká Oblastní liga. Mohli jsme vidět přímý souboj o první místo, souboje ve spodních patrech tabulky, i zápas, který rozhodla jediná branka. Po osmém kole se na prvním místě osamostatnili Dragons. Další pozice se příliš neměnily, kromě vzestupu Orlíku.

První zápas víkendu obstarali už od sobotní půl deváté Warriors Chlumec s Pivními Veterány. Zápas byl celou dobu hodně utrápený, moc šancí jsme neviděli a nakonec ho rozhodla jediná branka, kterou dokázali vstřelit Veteráni necelých pět minut před koncem a doslova utrpěli výhru 1:0. Zůstávají tak v horní polovině tabulky, naopak Chlumec neprolomil bídnou efektivitu a zůstává poslední. V dalším duelu chtěli Sedmdesátčtyřky potrápit Foreads, což se jim dlouhou dobu dařilo, na začátku třetí třetiny svítilo na tabuli skóre 1:2, ale favorit si nakonec zápas pohlídal, přidal branky a připsal si tři body. Třemi kanadskými body přispěli k výhře Foreads matadoři Jan Nachmüller a Luboš Černý. Zápas kola měl být jednoznačně mezi Devils a Dragons, jelikož se jednalo o souboj o první místo tabulky. Dragons však už v první třetině nasázeli soupeři devět branek, zápasu dominovali a konečný výsledek 4:19 asi hovoří za vše. Pro Devils se jednalo o první porážku v sezoně, naopak Dragons pokračují ve stoprocentní bilanci a osamostatnili se v čele. Další debakl se zrodil v zápase mezi Desperados a Coma Teamem, kdy Coma už v první třetině nasypala soupeři osm branek a skóre nakonec dostala až do podoby 0:16 a výhrou se posunula na druhé místo tabulky. V posledním zápase Sharks přivítali zlepšující se Orlík a hosté potvrdili zlepšující se formu, když i díky hattricku Miroslava Štočka zvítězili vysoko 8:1. Víkend tak patřil týmům, které byly vedené jako hostující. Příští víkend nás čeká dalších šest zápasů, nejzajímavější by měl být přímý souboj o druhé místo tabulky mezi Coma Teamem a Devils.