3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
ilustrační foto (foto: Zuzana Kašparová)

OL ÚnL: Sobota nabídla vyrovnané duely, neděle výhry favoritů

Jan Melicher | 07.12.2017 08:00:00 | 575x

Předposlední hrací víkend tohoto roku se odehrály další čtyři zápasy v rámci programu nadstavby Oblastní ligy. Šlágr víkendu byl souboj z horní poloviny tabulky mezi Devils a Foreads, kde se nakonec radoval děčínský tým rozdílem jediné branky. Zaváhaní Foreads využil Orlík, který se díky výhře dotáhl na rozdíl jediného bodu na páté místo zaručující horní skupinu, ale se zápasem navíc. Ve druhé polovině víkendu pak dopadly zápasy podle předpokladů a Veteráni i Dragons si připsali jasné výhry.

Do prvního zápasu víkendu vstoupil Chlumec proti Orlíku. Orlík se poslední zápasy výrazně zvedl v tabulce a i tentokrát nastupoval do utkání jako favorit. Zápas rozhodla hned první třetina, ve které si Orlík vypracoval rychlé vedení 2:0. Chlumec sice v průběhu zápasu dokázal snížit, ale poslední slovo měl opět Orlík a získal zápas v poměru 3:1. Díky této výhře je pro Orlík stále reálná možnost zasáhnout do bojů o páté místo, naopak Chlumec nadále čeká na další body do tabulky a krčí se na dně ligové tabulky.
Další zápas by se dal označit za šlágr kola, když třetí Devils nastoupili proti pátým Foreads. Zápas od začátku probíhal vyrovnaně, na vedoucí branku Foreads dokázali Devils zareagovat vyrovnáním a první třetina skončila 1:1. Ve druhé třetině se Foreads dostali opět do vedení, které ale nevydrželo ani dvě minuty a bylo opět srovnáno, naopak do konce druhé třetiny dokázali Devils skóre otočit a šli do třetí třetiny s vedením 3:2. Po třech minutách třetí třetiny navíc využil Hladiš přesilovku a jeho gól se ukázal nakonec i jako vítězný, protože Giesel dokázal už jen snížit na 4:3 a více Foreads nestihli. Devils si tak připsali další vítězný zápas a drží třetí místo. Pro Foreads se ještě může jednat o komplikaci, protože situace kolem pátého místa je hodně natěsno.
V prvním zápase nedělního programu se proti sobě postavili Sharks a Pivní Veteráni. Hostující tým nastoupil do utkání jako favorit a průběh měl celý zápas pod kontrolou. Postupně se navyšovalo i skóre a zastavilo se na konečných 0:8. Pavel Matouš si připsal v tomto zápase druhou nulu v sezoně a v tomto ohledu se osamostatnil v čele. Tento zápas postavením v tabulce nepohnul.
Poslední zápas víkendu pak byl jasnou záležitostí, protože Dragons neměli problém přestřílet tým HBC 74. Zápas se odehrával ve volnějším tempu, i díky tomu, že za Dragons nastoupilo do pole jen šest hráčů a za sedmdesátčtyřky jen o jednoho více. Už v první třetině nastříleli Draci pět branek a určili ráz zápasu. Skóre se nakonec zastavilo v podobě 16:2. Dragons tak nadále vévodí tabulce bez ztráty bodu. Příští týden se odehraje poslední kolo a bude následovat zimní přestávka.