3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
Petr Hruška táhne Orlík směrem do finále (foto: Adéla Zavadilová)

OL ÚnL: Semifinále odstartovalo výhrami favoritů

Jan Melicher | 22.05.2018 06:30:00 | 535x

V oblastní lize odstartovaly semifinálové série play-off. Hned v prvních zápasech vykročili favorité úspěšně za svým postupem do finále a svým soupeřům toho příliš nedovolili. V sériích hraných na dva vítězné zápasy bývá první krok nejdůležitější, takže po zdárném úvodu pro čtyři nejlépe postavené týmy, můžeme hned příští sobotu znát složení finálových dvojic.

HSÚ HBC Coma Team – HBC Devils Děčín

12:1 (5:0,5:0,2:1)

Stejně jako v nedávném vzájemném zápase, tak i nyní bylo střetnutí jasná záležitost. Už během první třetiny se dostal Coma Team do trháku 5:0 a náskok se navyšoval po celou dobu střetnutí. Pět minut před koncem jen snižoval na konečných 12:1 hostující Zíval. Z domácí strany se činil zejména Petr Zdvořáček, který vstřelil pět branek a největší měrou se podílel na pohodlné výhře.

SC Dragons Ústí nad Labem – HSÚ Pivní Veteráni Ústí nad Labem

9:2 (3:1,2:1,4:0)

Ani Veteránům se nepodařilo zaskočit favorita. V oslabené sestavě a s hráčem z pole v brance sice drželi v první polovině zápasu celkem krok a hráli 3:2, poté ale dávali góly už jen hráči Dragons a dokráčeli k výhře 9:2. Ke konci zápasu se průběh tradičně trochu vyostřil, ale vše se obešlo bez vážnějšího konfliktu. Ze střelců Dragons nikdo vyloženě nevyčníval, nejvýraznější příspěvek měl Michal Oliverius (2+2). V A skupině se tedy už rýsuje od začátku vše podle papírových předpokladů.

HBC Orlík Ústí nad Labem – HSÚ HBC Desperados

7:4 (2:1,3:2,2:1)

Toto utkání bylo podle předpokladů nejvyrovnanější. Orlík se sice dokázal dostat do trháku 5:1, ale Desperados se na začátku třetí třetiny dotáhli až do skóre 5:4. Prakticky z další akce ale odskočil Orlík opět do rozdílu dvou branek a utkání už si pohlídal. Pojišťující trefu přidal Petr Hruška, který měl povedený zápas (1+4) a táhne svůj tým směrem do finále. Také zde se bude pokračovat příští víkend.

SHC Killers Litoměřice B – HSÚ SHC Warriors Chlumec

13:4 (4:1,5:1,4:2)

Největší přestřelka byla k vidění v Litoměřicích, kam zamířil Chlumec, který se do play-off probojoval v posledním kole, právě po výhře nad svým sériovým soupeřem. Tentokrát to byla úplně jiná písnička. Už od první třetiny šel domácí tým za výhrou a dostal skóre až do podoby 13:4. Nejvíce se na výhře podílel Ondřej Rygl, který vstřelil čtyři branky. Série bude pokračovat další víkend na ústeckém kolbišti.