Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

Editoři stránek (správa obsahu):

Tomáš Laibl

Vojtěch Červinka

Michal Pečený

TITULNÍ STRANA » OL ÚnL: Orlík klopýtnul, ostatní favorité berou výhry za tři body

Jan Melicher | 07.03.2018 06:00:00 | 459x

Kromě odloženého zápasu Coma Teamu se o víkendu odehrály všechny naplánované zápasy. Tentokrát byla aktivnější B skupina, ve které se zapojily všechny týmy. Nejprve dokázali Sharks porazit HBC74 a potvrdili svoje třetí místo v tabulce B skupiny. Litoměřická rezerva zase potvrdila roli největšího favorita a rozstřílela Desperados 14:1. Překvapení víkendu má na starosti Chlumec, který zvládl vyhecované utkání s Orlíkem a bere všechny tři body za výhru 3:2. Další překvapení museli odvracet v neděli Dragons, když velkou část utkání prohrávali s Veterány. Zápas ale dokázali ve třetí třetině otočit a do prázdné brány pečetit výhru 6:4. Pro Veterány je to třetí prohra v řadě a druhý ztracený zápas ve třetí třetině za sebou. Dnes jsme vyzpovídali aktéry vyhecovaného utkání Chlumce s Orlíkem.

HSÚ SHC Warriors Chlumec – HBC Orlík Ústí nad Labem

3:2 (0:0,1:1,2:1)

Orlík do utkání vstupoval jako favorit a podle toho také vypadal začátek zápasu. Hned ve třetí minutě byl v obrovské šanci Hruška, ale ani v úniku, ani z následné dorážky nedokázal překonat Chabra v brance. Chlumec měl poté možnost hrát přesilovou hru, ale paradoxně se do šancí dostával opět Orlík, v té největší mířil Kos v úniku mimo. Přesilovou hru si zahrál také Orlík, ale nepřinesla větší ohrožení branky. V 11. minutě měl dobrou šanci Hanusek, který pálil z první po přihrávce Vlčka, ale Chabr byl opět na svém místě. Udeřit mohlo naopak na druhé straně, Kytýra ale vychytal v úniku efektivně Pícha lapačkou. Ke konci třetiny Chlumec svého soupeře zatlačil, ale bez efektu a první třetina tak skončila bez branek.
I do druhé třetiny vstoupil aktivněji Orlík a Chabr se musel ohánět. V 19. minutě střílel dobře od modré čáry Pok a chlumecký strážce branky musel vytáhnout semafor. V čase 21:09 byl právě Chabr potrestán menším trestem za zdržování hry a Orlík tentokrát svoji přesilovku využil. Partl šikovnou tečí ještě neuspěl, po něm ale napřáhl ve středním pásmu Jan Hrabánek a jeho dělovka zaplavala až do sítě. Vedení vydrželo Orlíku jen něco málo přes minutu, když si brankář Pícha vybral slabší chvilku a přízemní střela Jana Adámka mu prošla podél betonu. Do konce třetiny se průběh zápasu trochu uklidnil a zůstal i skóre 1:1. Do třetí třetiny tak bylo všechno otevřené.
Na začátku poslední patnáctiminutovky se vytočil do šance Hruška, v dobré pozici ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, ale nahrávka nebyla přesná a z šance nebylo nic. Poté bylo k vidění několik šancí na obou stranách, dobře po vhazování pálil Grosse a v úplně největší šanci dokázal Hanuskovi v úniku vypíchnout míček Chabr. Zápas tedy rozhodně nenudil. Ve 38. minutě se dostal Chlumec do vedení, Hnízdo skvěle vybojoval míček po šanci soupeře, dokázal rychle přenést hru do protiútoku, ze kterého se prosadil Patrik Kytýr. Ještě hůře bylo s Orlíkem o necelé dvě minuty později, když se po důrazu na brankovišti prosadil David Vocásek a pět minut před koncem dal Chlumci dvoubrankové vedení. Po třetí brance Chlumce to na hřišti začalo vřít. Nejprve po ostrém souboji a následné menší potyčce putoval na trestnou lavici na 2+2 minuty Hrabánek, necelou minutu po něm po naražení zezadu putoval do kabin Filip Vlček. Chlumec přesilovou hru nevyužil, naopak v čase 43:34 byl do konce zápasu vyloučen za zásah do oblasti hlavy a krku i chlumecký Walter. Orlík získal pásmo a po střele od modré čáry dokázal snížit Tomáš Pok. Půl minuty před koncem se strhla mela mezi Hnízdem a Hruškou, oba hráči byli odměněni menším trestem za hrubost, Hruška odešel ještě s osobním trestem za nesportovní chování a i pro něj skončilo utkání předčasně. Osobní trest si po debatě s rozhodčím odnesl i kapitán Orlíku Jenč. Hra byla poté vykázána do středního pásma a Chlumec už dokázal těsné vedení udržet. Největší zásluhu na výhře má brankář Chabr, který pochytal několik velkých šancí. Orlík byl sice na první dojem aktivnější, ale hraje se na góly a těch více vstřelit nedokázal. Orlíku se tak vzdálilo první místo B skupiny, naopak Chlumec se přiblížil k soupeřům před sebou, ale nadále zůstává na chvostu tabulky.

Zhodnocení zápasu:

David Koutský (HSÚ SHC Warriors Chlumec):

„Z mého pohledu funkcionáře to byl vyrovnaný zápas, kde vyhrál šťastnější tým. První třetina byla vyrovnaná, co se týče výsledku, ale Orlík našemu týmu nabídl přesilovku, kterou jsme sehráli, jak nejhůře to šlo a jen díky skvělým výkonům Lukáše Chabra jsme neobdrželi branku. Následně jsme hráli oslabení, které se nám velice podařilo, a soupeři jsme skoro nepůjčili míček. Druhá třetina už nabídla branky a bohužel jsme po dobré ráně soupeře prohrávali. Lukáš mi říkal, že před ním míček zaplaval a už nestihl zareagovat. Následně jsme zvýšili tlak na soupeře a dočkali se vyrovnání. Ve třetí třetině jsme se dostali do vedení 3:1 a chtěli jsme zápas v klidu dohrát, což se nepovedlo a zápas se zbytečně vyostřil. Málem jsme na to doplatili a soupeř na konci v power play snížil na 3:2 a tím zdramatizoval zápas. Výsledek se nám naštěstí podařilo udržet a doufám, že se z něj můžeme odrazit k dalším zápasům“.

Jan Hrabánek (HBC Orlík Ústí nad Labem):

„V zápase jsme byli lepším týmem, jenže opět nás zradila koncovka, soupeř své šance využil, a proto bere všechny tři body“.