Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

Editoři stránek (správa obsahu):

Tomáš Laibl

Vojtěch Červinka

Michal Pečený

TITULNÍ STRANA » OL ÚnL: Kučera vystřelil Dragons první výhru, Orlík po skvělém obratu vyloupil Litoměřice

3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
První finálový zápas skončil 4:3 po prodloužení pro Dragons (foto: Zuzana Kašparová)

Jan Melicher | 06.06.2018 06:00:00 | 408x

Během minulého víkendu se rozeběhla finále obou skupin oblastní ligy. Jako první začalo dlouho očekávané finále A skupiny mezi Dragons a Coma Teamem, které muselo jít až do prodloužení. V neděli pak duelem v litoměřické Killers aréně začala i druhá série, která se přelévala ze strany na stranu a diváky rozhodně nenudila. Na oba duely se podíváme podrobněji.

SC Dragons Ústí nad Labem – HSÚ HBC Coma Team

4:3ss (0:0,3:2,0:1-1:0)

Od začátku zápasu byl k vidění rychlý a atraktivní hokejbal, včetně emocí, které k finále také patří. Coma Team byl o něco aktivnější a více zaměstnával Řehoře, nicméně první třetina skončila bez branek. Ve druhé třetině naopak začaly branky padat ve velkém počtu. Nejprve Stanislav Tauš našel mezi kruhy Jaroslava Netušila, který prostřelil Mergla. Za dvě minuty bylo srovnáno po spolupráci Martina Zdvořáčka se zakončujícím Romanem Navarrou. Poté měl Coma Team možnost přesilové hry 5 na 3, která se ale příliš nevydařila, naopak při klasické přesilové hře získal míček znovu Jaroslav Netušil a pod rukou Mergla dostal míček do branky. Místo odskočení tak Coma ve vlastní přesilovce inkasovala. Za pět minut bylo opět srovnáno, když si Martin Zdvořáček s Romanem Navarrou prohodili role a první jmenovaný skóroval. Hned za minutu ale přispěchal s odpovědí Michal Oliverius, když uspěl rychlou střelou nad beton a dal finální podobu skóre ve druhé třetině. V té třetí měl Coma Team možnost hrát přesilovou hru, kterou baseballovým způsobem využil Vít Budínský. Ve zbytku třetiny už branka nepadla, i když zejména Dragons měli v přesilové hře dobré šance. V poslední minutě třetiny nešikovně fauloval Petr Zdvořáček a do prodloužení šli Dragons v početní výhodě. Tu po 23 vteřinách využil dělovkou Ivan Kučera a zajistil pro Dragons matchball pro příští víkend. V případě, že by Coma Team sérii vyrovnal, se rozhodující zápas bude hrát v neděli.

SHC Killers Litoměřice B – HBC Orlík Ústí nad Labem

4:5 (0:1,4:0,0:4)

Zápas dvou mužů, tak by se dal označit první finálový duel skupiny B. Z domácí strany to byl čtyřbrankový střelec Ondřej Růžička, ze strany Orlíku čtyřbodový Miroslav Štoček, který nastartoval svůj tým ve třetí třetině k heroickému obratu. První třetina patřila Orlíku, který začal zápas aktivně a po brance Miroslava Štočka, který se dobře zorientoval před brankou, se dostal do vedení. Druhá třetina nabídla úplně jiný obraz hry a velké chvíle Ondřeje Růžičky, který v této třetině zaznamenal čtyři branky, a vše nasvědčovalo tomu, že Litoměřice potvrdí roli tabulkového favorita. Po necelých čtyřech minutách třetí třetiny se dostal Orlík zpět do hry, když svou druhou brankou v zápase využil přesilovou hru Miroslav Štoček, když byl opět důrazný na brankovišti. Stejný hráč pak po krásné individuální akci předložil ve finální fázi míček na Aleše Jedličku, který trefil odkrytou branku. V tu chvíli byl Orlík na koni, i díky podpoře fanoušků, kterých několik přicestovalo. Litoměřice měly možnost přesilové hry, ale po pravé straně jim utekl znovu Aleš Jedlička a nekompromisně vymetl horní roh branky. Během tří minut tak bylo vyrovnáno. Vedení mohl domácím vrátit Krejza, ale svojí akci zakončil jen do tyče. Ve čtyřicáté minutě nejprve Jiří Falis v dobré pozici minul branku, o necelou půl minut později ho ale Štoček vysunul do brejku a Falis zamířil přesně mezi betony Bóbika, čímž obrátil skóre na stranu Orlíku. Litoměřice zkusily zvýšit tempo, všechny případné šance ale pochytal Pícha a série se tak stěhuje do Ústí nad Labem s matchballem pro Orlík. Případný rozhodující duel by se odehrál opět v Litoměřicích.