3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
Coma Team vs. Dragons (foto: Adéla Zavadilová)

OL ÚnL: Dragons jdou zřejmě do rozhodujícího trháku

Jan Melicher | 04.04.2018 12:25:00 | 377x

Velikonoční víkend nabídl jen skromný program v podobě dvou zápasů skupiny A. Jeden duel nabídl to nejlepší, co lze v naší soutěži vidět, druhý duel marnou snahu Foreads, kteří bojovali s docházkou, přiblížit se čtvrtému místu.

Coma Team se v případě výhry nad největším rivalem mohl ještě přiblížit prvnímu místu v tabulce, naopak pro Dragons by případná výhra znamenala velkou pravděpodobnost udržení prvního místa ve zbytku sezony. Do utkání nastupovali jako favorité Dragons, i díky silnější sestavě. V případě Coma Teamu byla postupem času znát neúčast několika opor.
Hned ve třetí minutě se dostal do samostatného úniku Petr Strnad, ale nezvládl kvalitně zakončit. O minutu později zase Navarra na druhé straně trefil tyč. Úvod utkání byl tak velice aktivní z obou stran. Další minuty přeřadili Dragons na vyšší rychlostní stupeň a postupně jsme se dočkali i branek. S šancemi Vlacha i Faigla si Mergl ještě dokázal poradit, proti úniku Kaltenböcka mu pomohla dokonce tyč. Na dorážku v čase 6:36 z hole Petra Strnada byl už krátký a favorit šel do vedení. To se zvýšilo o minutu později, kdy se Stanislav Tauš krásně položil do nabídky Patzelta a z první prostřelil Mergla nad rameno. Po druhé inkasované brance přidal na tempu také Coma Team. Dorážku Navarry i průnik Zdvořáčka zvládl Řehoř v brance ustát. Tři minuty před koncem třetiny měli hráči Coma Teamu možnost sehrát přesilovou hru. V té nejprve pálil Amirov do tyčky, následně se do míčku opřel Navarra a snížil na 2:1. Deset vteřin před koncem ještě trefil další tyč Zdvořáček. První třetina tak rozhodně nenudila, nabídla tři branky, spoustu šancí a tyček a vše bylo otevřené.
Ve druhé minutě druhé třetiny napřáhl Patzelt ve středním pásmu a přesnou střelou k tyči vrátil svému týmu vedení. Stejný hráč zakončoval o necelé dvě minuty pohlednou kombinaci a náskok ve skóre byl už tříbrankový. V čase 22:49 sice dokázal snížit střelou nad lapačku Navarra, ale o další minutu později vrátil Dragons náskok Peřka. Ve zbytku třetiny branka nepadla, Coma Team může mrzet dělovka Beránka, která orazítkovala spojnici.
V první minutě třetí třetiny zdramatizoval zápas Navarra, když proměnil brejk a upravil na 5:3. Dragons si však vzali vedení zpět a dokráčeli až do konce zápasu se skórem 6:3. Draci tak odrazili případný nápor soupeře a míří vstříc vítězství ve skupině.
Druhý zápas byl o poznání jednoznačnější. Devils se potkali s Foreads, kteří se na zápas sešli v šesti lidech, navíc do branky musel zasahovat hráč s pole a pro svého soupeře nepředstavovali velkou hrozbu. První třetina sice skončila bez branek, postupně se však skóre začalo ve prospěch Devils hýbat a zastavilo se v podobě 5:0. Devils tak dále s přehledem drží třetí místo v tabulce, naopak Foreads se pokus o dotažení čtvrté příčky nepodařil. Příští víkend už se rozjíždí kompletní program obou skupin a budeme opět přinášet reportáže.