3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
Dragons vs. Coma Team (foto: Adéla Zavadilová)

OL ÚnL: Coma Team přetlačil Dragons a bere dva body

Jan Melicher | 28.02.2018 07:00:00 | 469x

Kvůli silným mrazům pokračoval víkendový program Oblastní Ligy jen trojicí zápasů. Hned ve dvou duelech vyšel tým, který byl vedený jako domácí, s nulou a bez vstřelené branky. V zápase horní skupiny nejprve dokázali Devils přetlačit Foreads a berou tři body za výhru 0:1. V utkání spodní skupiny nedokázal Orlík navázat na kanonádu z minulého kola a proti posílené litoměřické rezervě schytal debakl 0:8. Šlágr kola uzavíral celý program, když se proti sobě postavily první dva týmy tabulky. Po zajímavém průběhu a zápase nahoru dolů, šel zápas do nájezdů, kde první porážku v sezoně přichystal pro Dragons Martin Zdvořáček.

SC Dragons Ústí nad Labem - HSÚ HBC Coma Team

3:4ss (1:2,1:0,1:1-0:1)

Dragons dokázali svého soupeře v prvním měření sil přetlačit, a tak hostující tým měl svému soupeři co vracet. Coma Teamu vyšel začátek zápasu a ve čtvrté minutě šel do vedení, když šikovná teč Beránka ještě v síti neskončila, ale dorážející Famil Amirov dokázal prostřelit brankáře Řehoře. Už po minutě bylo srovnáno, když se metr za modrou čárou po balonku opřel Martin Patzelt a výstavní střelou vymetl pavučiny v Merglově brance. První třetinu ale přeci jen vyhrál Coma Team, když střelu Martina Zdvořáčka dorazil na brankovišti důrazný Jiří Beránek. Ve dvanácté minutě ještě hráli hosté přesilovou hru, která zůstala nevyužita a do přestávky se šlo za stavu 1:2.
Ve druhé třetině kralovali oba brankáři, kteří se měli co ohánět, především Mergl měl ve druhém dějství více práce. Nakonec kapituloval v poslední minutě třetiny, když se do brejku dostal Tomáš Reisenauer a rychlou kličkou vymíchal hostujícího strážce branky. Před třetí třetinou tak bylo všechno otevřené a navzdory teplotám hluboko pod nulou zápas neztrácel na kvalitě.
Začátek třetí třetiny vyšel lépe Coma Teamu, když po necelých dvou minutách dostal míček za brankou Roman Navarra, prosmýkl se před branku a zamířil bleskově nad lapačku Řehoře. Finální podobu skóre dali Dragons krátce před polovinou třetiny, když Stanislav Tauš z vlastního pásma vyslal do přečíslení údernou dvojici Patzelt – Netušil a druhý jmenovaný zakončoval do odkryté brány. Ve zbytku třetiny měly oba týmy šance zvrátit zápas na svojí stranu, za Dragons nejčastěji Netušil, na druhé straně po závaru před brankou v poslední minutě odpaloval míček kousek před brankovou čarou bek Filipovský. Zápas tedy došel až do nájezdů, ve kterých si Mergl výborně poradil s hračičky Netušilem a Patzeltem, naopak na druhé straně byl úspěšný Zdvořáček i Balcar a Coma Team díky zvládnuté dovedností soutěži bere bod navíc a zařizuje první porážku Dragons v letošní sezoně. Příští týden za předpokladu příznivých podmínek pokračuje Oblastní Liga dalšími duely a opět přineseme po víkendu shrnutí.

Zhodnocení zápasu:

Stanislav Tauš (SC Dragons Ústí nad Labem):

“Do zápasu s Comou jsme nevstoupili vůbec dobře a hned z první šance Comy kapitulovali. Vyrovnání však přišlo brzy, když Martin Patzelt trefil neskutečné víko. Jenže vzápětí se dostal k dorážce Jiří Beránek a opět jsme prohrávali. Řekl bych, že ve druhé třetině jsme se vzpamatovali a byli jsme lepším týmem. Jarda Netušil šel několikrát sám na brankaře Comy Mergla, ale ten předvedl neskutečný výkon a pochytal vše, co se dalo. Vyrovnání jsme se však dočkali z protiútoku díky brance Reisenauera. Coma vzápětí opět odskočila na 3:2, poté co se prosadil Navarra, a tak jsme se opět museli hnát za vyrovnáním. To se nakonec podařilo v přesilové hře, když se po souhře první lajny trefil Netušil. Stejný hráč měl na konci třetiny možnost strhnout zápas na naši stranu, kdy dostal přihrávku mezi kruhy, ale opět výborný Mergl podržel svůj tým. V poslední minutě jsme ale zase měli štěstí my, když se míček kutálel po brankové čáře a Filipovský jej dokázal odpálit. Na řadu přišly nájezdy, kde se štěstí přiklonilo na stranu Comy. Po dlouhé době se hrál kvalitní zápas, který se musel líbit.”

Jan Trončinský (HSÚ HBC Coma Team):

“Na utkání jsme se sešli v menším počtu pod vedením starého mazáka Jiřího Beránka. Čekal jsem trochu vyhrocené utkání, ale průběh byl klidný a myslím si, že remíza po třetí třetině byla spravedlivá.”