SO 24.03.2018 | 12:00
7 : 3 (2:1,2:1,3:1)
SO 24.03.2018 | 10:00
3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
Vítěz 1. Oblastní ligy Ústí nad Labem pro sezonu 2017/2018 (foto: Vojtěch Červinka)

OL ÚnL: Coma Team otočil sérii a opět vystoupal na trůn, slaví také Orlík

Jan Melicher | 13.06.2018 11:05:01 | 396x

Poslední hrací víkend sezony 2017/2018 nám přinesl rozuzlení finálových sérií a také konečná umístění všech týmů. Finále skupiny A nabídlo boje srovnatelné s vyššími soutěžemi a diváky určitě nenudilo. Orlík dokázal navázat na venkovní výhru a uzmul pro sebe titul v B skupině. Třetí místa pak slaví celky Devils Děčín a Warriors Chlumec.

SC Dragons Ústí nad Labem – HSÚ HBC Coma Team

Hned brzy ráno začal druhý finálový zápas a Coma Team měl nůž na krku, musel vyhrát nebo by pro něj sezona skončila druhým místem. Úvod zápasu vyšel mnohem lépe Dragons, když už ve třetí minutě využil přesilovou hru přesnou střelou Michal Oliverius. Poté měl možnost přesilové hry také Coma Team, ale obrana draků odolala. Skvělé výkony opět předváděl Adam Řehoř. Vyrovnání přišlo ze začátku druhé třetiny, když nabídku Budínského přetavil v branku Petr Zdvořáček. Za dvě minuty to opět vypadalo lépe pro Dragons, když křižnou přihrávku Strnada uklidil do branky Milan Vlach.

Zřejmě zlomový moment zápasu a možná celé série přišel ve 25. minutě, když se po chybě Dragons dostali do úniku Čaloun a Tomáš Harkabus a druhý jmenovaný uklízel po kombinaci do prázdné branky. Hned z dalšího pobytu v útočném pásmu navíc Famil Amirov prostřelil domácího brankáře z vrcholu kruhů a Coma Team poprvé v zápase vedl. Krátce po začátku třetí třetiny skóroval Vít Budínský a bylo to už o dvě branky. Za Dragons v závěru snížil v power play Michal Oliverius, ale víc toho Dragons nestihli a série byla vyrovnaná. Nedělní zápas se proměnil v jasnou záležitost. Už po dvou minutách byl Coma Team ve vedení 2:0 po brankách Tomáše Harkabuse a Pavla Gottfrieda.

Na konci třetiny sice snížil Jaroslav Netušil, ale bylo to na dlouhou dobu od Dragons vše. Především ve třetí třetině se už projevila únava a větší pohoda, Coma Team postupně navyšoval skóre a po konečné výhře 8:2 se může radovat z dalšího titulu.

Zhodnocení zápasů:

Adam Řehoř (SC Dragons Ústí nad Labem)

„Ikdyž momentálně převažuje zklamání z prohraného finále, tak si myslím, že se nemáme za co stydět. Odehráli jsme tři naprosto vyrovnané zápasy a chyběl jen kousek k tomu, abychom se radovali my. Všichni jsme do toho dali sto procent a za to bych chtěl celému týmu poděkovat. Vyhrát ale může jen jeden a Coma zase ukázala svojí obrovskou kvalitu. Ti kluci se prostě nikdy neunaví a na konci zápasu to bylo hlavně o tom, jestli jednou tu prázdnou bránu trefí nebo ne. Nakonec se jim to povedlo, a tak mi nezbývá nic jiného, než jim pogratulovat k dalšímu titulu“.

Petr Zdvořáček (HSÚ HBC Coma Team)

„Finálovou sérii bych zhodnotil jako nejtěžší a největší bitvu o pohár Leoše Raka, kterou jsem kdy odehrál. Troufnu si říct, za mě i za celý Coma Team, že ze všech 7 titulů, bylo tohle vítězství opravdu nejtěžší. Důležité pro nás bylo, že jsme se dokázali zvednout po prvním utkání, kdy jsme po vyrovnaném zápase prohráli  v prodloužení. Byla to pro nás těžká prohra a poprvé jsme se dostali do pozice, na kterou jsme nikdy moc nebyli zvyklí. Možná proto si tolik cením tohoto vítězství. Do dalších zápasů jsme se dokázali zvednout, nastavili jsme jinou taktiku a opět jsme se vrátili do hry. Druhý zápas probíhal ve stejném duchu jako první vyrovnané klání. Od začátku zápasu končilo všechno naše útočné snažení pod výborně chytajícím Adamem Řehořem. Přes velký tlak nám tam nakonec něco napadalo. Na konci zápasu pro změnu stálo štěstíčko na naší straně, když nás v poslední minutě Luboš Mergl podržel neskutečným semaforem. Dvakrát o gól, stav je 1:1. Poslední zápas jsme zejména v produktivitě podali nejlepší výkon ze všech zápasů. Nutno říct že se opět jednalo o vyrovnané utkání a výsledek určitě nezobrazuje předvedenou hru. I přes náš větší tlak, Dragons hrozili zejména jejich povedenými brejky. Utkání bylo až do třetí třetiny prakticky vyrovnané. Na konci zápasu se nám ovšem už konečně dařilo proměňovat vytvořené šance, obrana Dragons už postupně opadala a začali jsme

překonávat golmana Řehoře, ke kterému nutno říct že pro mě byl určitě jeden z nejlepších hráčů celé série."Je to tam, 7. titul je náš." Ve finále bych chtěl zejména pochválit našeho brankáře, který nás držel celou sérii. Naší třetí nejmladší lajnu, která ukázala výborný výkon a někdy i rozhodovala zápasy a nakonec i moje spoluhráče z útoku se kterými jde prostě souhra i naslepo. Ale samozřejmě i obranu a celý tým, celou partu a prostě celou comaťáckou rodinu, protože právě tím jsme to letošní finále vyhráli. Sešli se nejlepší útoky s nejlepšími brankáři soutěže a kvalita finálové série byla na nejvyšší úrovni za poslední léta“.

Hruška se Štočkem zařídili titul B skupiny pro Orlík

Orlík si přivezl možná trochu překvapivou výhru z Litoměřic a mohl už v sobotu rozhodnout o svém triumfu, což se nakonec také podařilo. Začátek zápasu byl hodně divoký. Nejprve Ondřej Růžička otevřel skóre, během dalších dvou minut ale dvěma góly odpověděl Petr Hruška a Orlík vedl. V desáté minutě ale Jan Zimanzl opět vyrovnal a začínalo se od nuly. Ještě před koncem třetiny dostal Hruška možnost uzavřít hattrick z trestného střílení, což se mu povedlo kličkou do Bekhendu a opět přetlačil vedení na domácí stranu. Důležitý moment přišel v čase 14:53, když dělovka Jana Hrabánka skončila v síti a dala Orlíku potřebný klid do dalšího průběhu. V dalších dvou třetinách přidal Orlík další čtyři branky, hosté se ke konci zmohli už jen na snížení a hráči s Orlem na prsou tak mohli slavit vytoužený titul B skupiny. Velký podíl na výhře má zejména dvojice Hruška a Štoček.

První jmenovaný pět branek vstřelil, druhý na šest asistoval.

Miroslav Štoček (HBC Orlík Ústí nad Labem)

„Finále s Litoměřicemi bylo vyrovnané a zároveň i celkem vyhecované. Oba týmy podaly výkon hodný play-off, respektive finále. I když se hrálo „jen“ ve skupině B, tak šlo o hodně. Litoměřice jako vítěz skupiny začaly v domácím prostředí a měly výhodu domácí plochy, kterou dobře znají. Dostaly se do laufu, když jednu chvíli vedly o tři branky a někteří z nás už byli dost frustrovaní, ale dokázali jsme se semknout a nakonec dotáhli zápas do vítězného konce. Do Litoměřic už jsme se nechtěli vracet a jsem strašně rád, že se nám to povedlo. Začátek zápasu jsme úplně nezvládli, když jsme dostali první gól, ale díky hattricku Petra Hrušky jsme zápas otočili. Od té doby se hrál hodně vyrovnaný hokejbal, ale dařilo se nám střílet branky. Poslední třetina už byla hlavně o vůli, kterou jsme asi měli větší než soupeř. Před finále jsme si možná ani sami až tak hodně nevěřili, i díky špatné bilanci, kterou se soupeřem máme, ale zásluhou skvěle chytajícího Despyho a mladíka Aleše Homolky, všech obránců a útočníků hladových po gólech, slavíme pohár, na který jsme tak dlouho čekali“.

Jan Trégr (SHC Killers Litoměřice B)

„Do série jsme šli s tím, že nás Orlík dlouhou dobu neporazil a trochu alibisticky jsme si mysleli, že se nemůže nic stát. Pak ale přišlo to play off, Orlík do toho šel naplno a my až na druhou třetinu domácího zápasu byli horší tým. Strašná škoda, že se nám v semifinále zranil klíčový hráč Ondra Rygl, se kterým by zápasy určitě vypadaly jinak, ale to už jsou jenom ty kdyby. Oni prostě víc chtěli. Na závěr bych chtěl pogratulovat Orlíku a poděkovat spoluhráčům za super sezonu, obzvlášť Ondrovi Růžičkovi, byla radost s ním hrát“.