SO 24.03.2018 | 12:00
7 : 3 (2:1,2:1,3:1)
SO 24.03.2018 | 10:00
3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
Vítězný tým teplické okresní ligy pro sezonu 2017/2018 Perla Řetenice (foto: Miroslav Postl)

OHbL Teplice: Titul obhájila Perla Řetenice

Martin Rus | 21.05.2018 09:25:00 | 330x

Jako první z našich soutěží v regionu byla dohrána teplická okresní liga. Vítězem se stala Perla Řetenice, které se povedlo obhájit titul z loňského ročníku a zároveň si připsala celkově 13. titul. Na SK Dubí zbylo podruhé za sebou pouze druhé místo. Třetí místo, dá se říct, jako již tradičně získal tým Žízeň Trnovany.

První finálový zápas byl rozhodnutý již po deseti minutách, dvě hrubé chyby hráčů Dubí a akce Koudelky znamenali vedení Perly 3:0, a tak zkušený tým si vítězství si i přes snížení Dubí nenechal utéct. Dva góly zaznamenali Pokorný a Koudelka, konečný výsledek byl tedy 4:2 pro Perlu.

Druhý zápas přinesl odlišný průběh, Perla vedla po trefě D. Diepolda, Dubí se však povedlo otočit průběh zápasu díky gólům Hrušky a Kovala. Ve druhé třetině pomohla Perle do vedení jejich obrovská zbraň – buly. Dvě minuty, dvě vítězné buly Koudelky a dva snadné góly pro Chytrého a Perla byla opět ve vedení. Nakonec svůj druhý gól přidal D. Diepold a i druhý zápas skončil v poměru 4:2 pro Perlu.

Třetí zápas znamenal pro Dubí jediné, pokud si chtělo prodloužit sezónu, muselo bezpodmínečně vyhrát. Trhliny k tomuto plánu nastali již v páté minutě zápasu, když byl po vzájemné potyčce s Koudelkou (ten inkasoval 2+2 minuty) vyloučen do konce utkání nejlepší hráč Dubí ve finále Jan Pokorný, což se možná stalo klíčovým okamžikem třetího zápasu. První a jediný gól zápasu vstřelil opět D. Diepold a i přes snahu Dubí, které mělo i přesilovku 5 na 3, se toto fotbalové skóre nezměnilo a Perla tak mohla začít slavit.

Celkově byla série poměrně vyrovnaná a v bojovnosti a nasazení si v ničem nezadala i s 2. ligou, ve které několik hráčů rovněž působí. Co možná hokejbalu uškodilo, byl určitě povrch na hřišti v Proboštově, pokud by se tyto dva týmy utkali na plastovém povrchu, byl by jistě kromě bojovného hokejbalu vidět i krásný kombinační. Dubí opět trápila koncovka, nedokázalo se vyrovnat s absencí Michala Matouše, který každé play-off pomůže kupou gólů a také se nedokázal ve finále prosadit Pavel Zajan, který jinak hrál vynikající zápasy. Naopak Perla ukázala, že dokáže vyhrávat zápasy i bez svého nejproduktivnějšího hráče Míry Diepolda (zraněné koleno), což je jistě jasný signál pro Míru ukončit kariéru. J Zastoupili ho jiní střelci a celý tým Řetenic hrál dobře dozadu.

Robert Belšan – Perla Řetenice

„Pro Perlu a Dubí to bylo již sedmé vzájemné finále po sobě a zřejmě také poslední. Dubí zvažuje účast v ústecké lize. Oba týmy se před touto sezonou posílily a oba chtěly vyhrát. V prvním zápase nám vyšlo téměř vše a brzo jsme vedli 3:0. Dubí skórovalo pouze v přesilovkách, ale výhru 4:2 jsme už udrželi. Druhý zápas byl o něčem jiném. Sice jsme opět vedli, ale během tří minut druhé třetiny Dubí otočilo skóre a to byla pro nás nová situace. Do konce druhé přestávky jsme si vedení vzali zpět a opět jsme zvítězili 4:2. Ve třetím utkání jsme se domnívali, že kluci z Dubí, co mají střídavý start do Litvínova, budou už unavení, ale opak byl pravdou. Byla to bitva se vším všudy, snad jen více gólů chybělo. Vyhrát finálový zápas pouze 1:0 si nepamatuji. O jediný gól se postaral David Diepold z kraje druhé třetiny. Na obou stranách chyběli klíčoví hráči a to Matouš (Dubí) a Míra Diepold (Perla). Samotné zápasy byly vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. Pro nás je to již 13. titul a uvidíme, zda také nebyl poslední. S THL to totiž nevypadá moc nadějně. Na závěr bych chtěl poděkovat SK Dubí za dlouholetou a kvalitní účast v THL a popřát hodně sportovních úspěchů v dalších soutěžích.“

Roman Hruška – SK Dubí

„Finále s Perlou už se stalo takovým evergreenem. V těchto mimořádně kvalitních finálových kláních, až na výjimky, rozhoduje spíše štěstí. A tím šťastnějším a tudíž i gólově lepším byl náš soupeř. Gratulace k titulu a pomyslné smeknutí klobouku za výkon v celé sezoně letí tedy od nás do Řetenic.“