Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

Editoři stránek (správa obsahu):

Tomáš Laibl

Vojtěch Červinka

Michal Pečený

TITULNÍ STRANA » OHbL: Je dobojováno! Všechna čtvrtfinále znají své vítěze v nejkratší možné době
HLEDEJ V ARCHIVU
AKTUÁLNĚ
20.10.2017 | Obnova licence B a C - Ústí nad Labem (praxe)

1 : 8 (0:1,0:2,1:5)
Ještěři Ústí nad Labem vs. Foreads Ústí nad Labem (foto: Adam Deneš)

Jan Melicher | 23.05.2017 17:00:00 | 689x

Na uplynulý víkend byla naplánována minimálně čtveřice duelů v rámci pokračování čtvrtfinále play-off. Díky otočenému pořadatelství se dva zápasy odehrály také na hřišti v Krupce. Oproti úvodním zápasům série se snad s výjimkou Dragons hrála všude vyrovnanější partie. Nakonec ale týmy s mečbolem dokázali urvat výhry a mohou se radovat z postupu do semifinále. V prvním semifinále se proti sobě postaví Dragons s Kolibou a ve druhém Coma Team proti Ještěrům.

Do prvního zápasu se hodinu před sobotním polednem pustili Foreads s Ještěry. Od začátku bylo jasné, že Ještěry bude čekat daleko složitější úkol než minulý týden, protože povrch v Krupce moc nenahrává kombinacím a navíc Foreads mají z průběhu sezony větší znalost hřiště. Podle očekávání byli Ještěři od začátku zápasu aktivnější a domácímu týmu toho moc nepovolili, na Brhela šly za první třetinu jen dvě střely. Naopak na druhé straně Markušovský se musel hodně ohánět, nakonec nestačil jen na dorážku Vaňka, který určil skóre 0:1 po první třetině. Ve druhé třetině byl obraz hry hodně podobný, ale nikdo nedokázal vstřelit další branku. To se povedlo až ve třetí třetině Vackovi, když navýšil ze skrumáže před brankou vedení gólem z přesilové hry. Přesilovou hru využili také Foreads, když skóroval Mrštík. Na víc se ale domácí nezmohli, naopak do prázdné branky završil skóre na konečných 1:3 Brož. Foreads tak zakončí letošní sezonu na šestém místě, naopak Ještěři jdou dál do bojů o medailové pozice. Svůj postup chtěli potvrdit také Dragons, kteří také zavítali na hřiště do Krupky a od začátku potvrzovali roli favorita. V zápase proti Chlumci řádil především Michal Oliverius, který vstřelil 6 branek a jednu připravil. Konečné skóre se zastavilo na 1:11. Pro Chlumec tak sezona končí osmým místem. Nejvyrovnanější souboj se opět odehrál mezi Veterány a Kolibou. Stejně jako v prvním zápase se Veteráni dostali do vedení trefou Pohořálka, ještě do první sirény bylo ale vyrovnáno, když si nahrávku před branku od Vitka srazila domácí obrana do branky. Hned po začátku druhé třetiny to byl opět Vitko, který z přečíslení otočil skóre. Skóre 1:2 nakonec vydrželo až do konce zápasu. Veteráni sice hráli dokonce dvakrát přesilovku 5 na 3, zkusili i powerplay, ale Matějka si se všemi pokusy poradil a poslal Kolibu do bojů o medaile. Veteráni končí sezonu na pátém místě.  V posledním zápase se pokusili Devils odčinit hrozivý debakl z posledního zápasu proti Coma Teamu. Odvrátit konec sezony se jim sice nepodařilo, ale můžou odcházet se zdviženou hlavou. Muž zápasu ze strany Devils byl rozhodně brankář Hospůdka, který vytáhl 45 zákroků, za svá záda sice propustil 6 míčků, ale nebýt jeho, skóre mohlo být mnohem horší. Devils skóre v průběhu dvakrát snížili a konečný stav tak byl 2:6. Coma Team se v semifinále utká s Ještěry, naopak pro Devils končí sezona sedmým místem.