Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

Editoři stránek (správa obsahu):

Tomáš Laibl

Vojtěch Červinka

Michal Pečený

TITULNÍ STRANA » 2.NHbL: Do finále postoupila Elba a Lev, rozhodlo se ve třech kláních

Marcel Holl | 18.05.2017 20:00:00 | 740x

Nejvyšší soutěž našeho regionu míří do finiše. V plném proudu již jsou vyřazovací boje, které již postoupily o další stupínek výše. O uplynulém víkendu se totiž rozhodlo  o finalistech letošního ročníku, kterými jsou Elba DDM Ústí nad Labem B a Lev Litvínov. Pojďme se podívat, jak semifinálové série probíhaly.

ELBA DDM ÚSTÍ NAD LABEM B – HBC BAZZY DĚČÍN

Elba vyzvala v semifinále děčínské Bazzy. Díky různé provázanosti se jednalo o jakési derbíčko. Vstup do něj měli lepší vítězové základní části, kteří zvládli první duel poměrem 6:2, i když po dvou periodách platil nerozhodný stav 2:2. O den později bylo k vidění mnohem vyrovnanější klání. První třetinu získal Děčín poměrem 1:2, avšak Elba zásluhou Patzelta srovnala. Třetí část přinesla rovnou pět branek. Ústečtí na počátku otočili vývoj na svou stranu, jenže děčínský Michajličenko vyrovnal. Nerozhodný stav svítil na časomíře jen krátce. Za minutu a půl totiž vrátil Elbě vedení Baxa. Dvougólový trhák zajistil Ústí Jaroslav Netušil. Bazzy už pouze zkorigovali konečný stav díky trefě Pilaře. Třetí duel série se vyvíjel lépe pro Ústí, které vedlo již 0:3 a směřovalo do finále. Děčínští se ale nevzdali a před druhou sirénou snížil Pilař. Jiskřičku naděje a korigující trefu zaznamenali Bazzy v čase 43:05, jenže to bylo z děčínské strany v letošním ročníku vše. Elba vyhrála sérii rychle 3:0 na utkání, avšak duely to byly zajímavé.

HBC LEV LITVÍNOV – SHC KILLERS LITOMĚŘICE

Litvínovský Lev vyzval v semifinále litoměřické Zabijáky, jenž do úvodního zápasu vstoupili lépe. Ve druhé minutě otevřel skóre Smolík. Druhou branku Litoměřic přidal o deset minut později Ondřej Sýkora. Litvínovští se dostali do hry až v závěru druhé patnáctiminutovky. Během jedné minuty smazali dvoubrankovou ztrátu díky trefám Hory a Krále. Lev na začátku poslední třetiny otočil stav na svou stranu, ale vzápětí Litoměřičtí srovnali na 3:3. Definitivní rozhodnutí prvního klání přinesla až poslední minuta. V čase 44:40 rozhodl střetnutí svým druhým gólem v utkání Šimeček. I druhé utkání v mostecké hale ANS přineslo brankové hody, neboť v jedenácté minutě to bylo již 2:3 pro Killers. Litvínovští ale v polovině duelu dokázali převrátit vývoj brankového účtu. Ve třiačtyřicáté minutě dokázal litoměřický Ondřej Rygl srovnat na 4:4. Avšak k prodloužení zápasu nedošlo, neboť pouhopouhé čtyři vteřinky před koncem rozhodl o druhém bodu v sérii pro Litvínov Linhart. Série se tak stěhovala do Litoměřic, kde chtěli místní odvrátit konec ročníku. To se jim ale nepovedlo, neboť o zápase rozhodly branky mezi 25. a 27. minutou, kdy se trefili Hora a Baumruk. Třetí a poslední duel série byl nejvíce vyhecovaný. Poměr vyloučených byl 9:11!