1 : 8 (0:1,0:2,1:5)
ilustrační foto (foto: Ivana Laiblová)

2.NHbL: Čtvrtfinále je minulostí, o titul si to rozdá nejlepší čtveřice týmů

Marcel Holl | 05.05.2017 09:00:00 | 715x

Ve druhé polovině dubna odstartovaly v naší nejvyšší soutěži boje v play-off. Největším favoritem byla ústecká Elba, která skončila na první pozici po základní části. Své postavení potvrdila a je v semifinále. Jejím soupeřem je Děčín, jenž přetlačil Dandy. Litvínov si poradil s rezervou Kovodemontu a litoměřičtí zabijáci poslali na dovolenou Nordics.

ELBA DDM ÚSTÍ NAD LABEM B – HBC KAPITÁN JIRKOV

Elba vyzvala jirkovské Kapitány a v prvním duelu to byla těžká šichta. Skvěle chytající Kaššák zle potrápil ústecké střelce. To vlastně platilo po celou tuto sérii. První střetnutí rozsekl dvěma trefami Jaroslav Netušil a Elba zvítězila těsně 3:2. Druhý den to byla úplně jiná písnička. Ústečtí nasázeli svému sokovi sedm branek, na pěti z nich se podílel produktivní Netušil (v utkání 4+1). Elba tak po úvodním víkendu vedla 2:0 a jela si na půdu soupeře pro postup do semifinále. To se také povedlo hned v prvním možném termínu. Elba vedla v Chomutově v polovině klání o čtyři branky. Následně ale jirkovští dvěma trefami Bureše zdramatizovali utkání, jenže na odvrácení konce sezóny to nestačilo. Z postupu se tak radoval favorit série.

HBC LEV LITVÍNOV – HBC KOVODEMONT MOST B

Druhý Litvínov vyzval ve čtvrtfinále mostecký Kovodemont. První zápas byl hodně vyrovnaný. Litvínovští sice vedli o dvě branky, jenže pak zkorigoval stav duelu Krajíček. Lvi si ale první výhru vzít nenechali a díky brance Jaroslava Šimečka (v zápase 2+0) vyhráli 3:1. O den později se v hale ANS urodil ještě těsnější výsledek. Skóre otevřel tentokrát Kovodemont ale Litvínovští třemi góly strhli střetnutí na svou stranu. V poslední desetiminutovce snížil na konečných 3:2 Ondřej Šnajdr. Ve třetím duelu byli jasně lepší hráči Litvínova. Hodně vidět byl zejména velice produktivní Daniel Hora, jenž se podílel na šesti z devíti branek svého týmu a výraznou měrou mu pomohl k postupu mezi nejlepší čtyři celky.

SHC KILLERS LITOMĚŘICE – HC NORDICS MOST

Velmi emotivní zápasy nabídla série mezi Litoměřicemi a Nordics. První utkání ovládli Zabijáci, kteří v polovině první části vypracovali dvoubrankový náskok, jenž už pouze dokázal snížit Jindřich Beránek. Druhý duel nabídl rychlé branky. V čase 02:50 šli do vedení Mostečtí, avšak za dvacet sekund srovnal domácí Michal Smolík. Vedení vrátil Nordics v půlce třetiny Šrotýř. Na začátku prostředního dějství zajistil hostům náskok o dvě branky Slavomír Švácha. Na jeho trefu odpověděli Litoměřice v osmadvacáté minutě, ale vyrovnat již nedokázali, tudíž se série stěhovala do mostecké haly za stavu 1:1. Třetí utkání bylo nejvyrovnanější ze všech. Není divu, že to po základní hrací době skončilo nerozhodně 4:4. Vedení v sérii vystřelil Litoměřicím ve 47. minutě Marek Brabec. Během čtvrtého zápasu se přiostřilo, což dokládá i poměr vyloučených (10:8). Litoměřičtí ve dvacáté minutě vedli o pět branek, což domácí Nordics nedokázali stáhnout a po prohře 3:6 pro ně skončila sezóna již ve čtvrtfinále.

HBC BAZZY DĚČÍN – HBC DANDY CHOMUTOV

Nejvyrovnanější sérií čtvrtfinále byla ta, ve které se utkali dva poslední mistři, tedy Děčín a Dandy Chomutov. První zápas vyzněl pro Bazzy, kteří ve třetí minutě vedli zásluhou Michajličenka. Ve dvacáté minutě srovnal chomutovský Haluška. Rozuzlení přinesla až třiapadesátá minuta, kdy prostřelil Buřvala Karel Pilař. I o den později vedli jako první Děčínští, tentokráte zásluhou trefy Davida Rubeše. Srovnání přišlo ve 24. minutě, když se z gólu radoval Patrik Zicho. O výhře Dandy rozhodl čtyři sekundy před sirénou Vladimír Opelt. Do Chomutova se tak jelo za nerozhodného stavu. Třetí zápas získali Chomutovští, velký podíl na tom měl Jiří Paul, jenž vsítil obě branky svého celku. Dandy vyhrálo 2:0. Ve čtvrtém klání šlo Děčínu o hodně. Proto není divu, že byli lepším týmem a vedli již 0:4. Pět minut před koncem upravil na 1:4 Lukáš Pešek. Sérii tak musel rozhodnout pátý zápas. V první části si Děčín vypracoval dvoubrankový náskok díky trefám Hladiše a Rubeše, jenže Dandy před koncem druhé periody srovnalo zásluhou Chyby a Halušky. A jelikož třetí třetina nerozhodla, muselo se podruhé prodlužovat a i tentokrát byli šťastnější Bazzy, kteří tak po výhře 3:2 postoupili do semifinále. Pro obhájce zlata cesta play-off končí.

Dvojice pro semifinále play-off

Elba DDM Ústí nad Labem B – HBC Bazzy Děčín
HBC Lev Litvínov – SHC Killers Litoměřice

Série se hrají na tři vítězné zápasy a startují o víkendu 6.5. – 7.5. na hřištích lépe postavených týmů.