Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

Editoři stránek (správa obsahu):

Tomáš Laibl

Vojtěch Červinka

Michal Pečený

TITULNÍ STRANA » 2.Liga: K vidění byla bojovná utkání, kterým dominoval střet Ještěrek s rezervou Mostu

3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
ilustrační foto (foto: Viktorie Albrechtová)

Marcel Holl | 13.04.2018 18:30:00 | 332x

Další hokejbalový víkend mají celky z druhé ligy za sebou, které se značily svojí vyrovnaností. Vždyť ze sedmi duelů skončily čtyři rozdílem jediné branky! Základní část se blíží ke svému konci a týmy si chtějí ještě polepšit své postavení v tabulce. Pojďme se společně podívat, jak dopadl víkend a co nás čeká za zápasy.

V sobotu hostili Jirkovští v domácím prostředí zvedající se Meziboří. Hosté začali utkání skvěle. Již ve čtvrté minutě otevřel brankový účet Pavel Mareš. Díky této trefě vyhrál Baník první periodu. Jirkovu se podařilo otočit vývoj skóre a dvakrát překonat brankáře Doláka na přelomu třiadvacáté a čtyřiadvacáté minuty. Gólové čárky si zapsaly Michal Petráč a David Haník. Rozhodující moment zápasu přinesl začátek třetí třetiny, kdy dostal Kapitány do dvoubrankového vedení Gabriel Wenzl. Hostující mančaft už dokázal pouze snížit na 3:2 v závěru z hokejky Jakuba Hampla.

Ve stejný čas začal i zápas v litoměřické Killers Aréně, kde domácí vyzvali Děčín. Na branku si 28 přítomných diváků muselo počkat až do druhé třetiny, kdy otevřel skóre litoměřický Tomáš Mach. Na jeho gól našel odpověď ve dvacáté minutě Karel Pilař. Litoměřičtí si nepohlídali závěr druhé patnáctiminutovky a v rozmezí pouhých patnácti vteřin dvakrát inkasovali z holí Jakuba Hladiše a Karla Pilaře. Jiskřičku naděje na zvrat vykřesal v čase 37:40 svou druhou brankou Tomáš Mach. Radost ale trvala velmi krátce, po devatenácti sekundách uzavřel hattrick i brankový účet Karel Pilař. Výhra 2:4 pro hosty tedy znamenala, že všechny body putují do Děčína.

Nedělní program začal soubojem Kadaně s Dandy. Skóre otevřel kadaňský Adam Hájek a krátce po něm se trefil Josef Rác. Rázem Kadaň vedla dvoubrankovým rozdílem. Za Dandy našel recept na Cakla Jiří Trnka a dvě minuty po něm i kapitán Jan Kníže. Kadaň se sice v závěru druhé třetiny dostala do vedení 3:2 díky Linetovi, avšak lídr soutěže dokázal v závěru zvrátit duel na svou stranu, když se trefili Trnka s Videvem.

Jen co dohrála Kadaň s Dandy, zkřížili své hole hráči Litvínova a Děčína. Branky padly v závěru první třetiny, kdy si Bazzy vypracovali dvoubrankový náskok. Do černého mířili Michajličenko a Rubeš. Litvínovu se povedlo díky trefám Němečka a Pokorného vyrovnat na 2:2, jenže v závěru dvakrát v krátkém sledu inkasoval a odešel z hřiště poražen.

Nejvyrovnanější mač víkendu byl k vidění v Ústí nad Labem, kam zamířila mostecká rezerva. Ta se utkala s Ještěrkami, které měli více ze hry, ale nedokázali najít recept na brankáře Tyla a jelikož po celých pětačtyřicet minut vydržel nerozhodný stav, tak musely rozhodnout nájezdy. V nich se jako jediný prosadil ve čtvrté sérii ústecký talent Jiří Tomáš a rozhodl o dvoubodové výhře svého celku.

Litoměřice sehrály druhý víkendový domácí duel proti Dukle. Brankový součet otevřel v osmé minutě ústecký Jan Trončinský. Na jeho trefu zareagoval Michal Smolík. V první polovině druhého dějství vrátil Dukle vedení veterán Radek Hůja. I na jeho trefu našel odpověď Michal Smolík, stalo se tak ve čtyřicáté minutě. Přesně dvě a půl minuty před koncem ale zastavil časomíru opět Radek Hůja a Ústečtí si z Litoměřic odvezli plný bodový zisk za výhru 2:3.

Poslední střetnutí obstarali hráči Nordics a Wolves. Hosté nastoupili s několika dorostenci. První branku utkání vstřelil v sedmé minutě Slavomír Švácha. Těsně se sirénou upravil na 2:0 Marek Štrébl, který se trefil ve vlastním oslabení. Na již tříbrankový rozdíl upravil v šestadvacáté minutě Radek Křivan. Definitivní tečku za zápasem udělal v devětatřicáté minutě Petr Novák gólem na 4:0.