3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
ilustrační foto (foto: Viktorie Albrechtová)

2.liga: Finálové boje jsou po prvním víkendu vyrovnané

Marcel Holl | 07.06.2018 08:20:00 | 239x

Nejvyšší soutěž našeho regionu je ve finiši. V plném proudu již jsou několik týdnů vyřazovací boje, které již postoupily na poslední stupínek. O uplynulém víkendu, prvním červnovém, začalo finále. V něm se proti sobě postavily celky Dandy Chomutov a Ještěři Ústí nad Labem. Pojďme se podívat, jak první dvě finálová klání probíhala.

HBC Dandy Chomutov – HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem 7:5

Skóre prvního finále otevřel v polovině sedmé minuty hostující Lukáš Wágner, kterého vyslal do úniku Vaněk. Odpověď Dandy byla rychlá. Přišla po třiačtyřiceti sekundách z hokejky Františka Mály. Domácí dokázali dokonce ještě do první přestávky otočit stav zápasu. Netušil si vykoledoval faul a volný míček umístil mezi tři tyče Tomáš Chyba.

Dvoubrankové vedení zajistil v desáté minutě druhé třetiny šikovnou tečí Trnkovy střely Lukáš Pešek. Ještěrky poté snížili. Nekompromisní ranou nedal Kostovičovi šanci zkušený Ivan Kučera.

Chomutovskému celku vyšel úvod poslední části, neboť díky dvěma přesným zásahům Martina Patzelta odskočili Krokodýli do tříbrankového trháku. Ten ještě navýšil po polovině třetiny Lukáš Hrdlička na 6:2. Zdálo se, že si domácí dokráčejí v poklidu pro první bod v sérii, ale přišlo polevení Dandy a dva zásahy Ještěrů. Kostoviče překonali Wágner s Vaňkem. Pojistku vítězství dal tři a půl minuty před koncem František Mála. Ústečtí už pouze upravili na konečných 7:5 zásluhou Jiřího Tomáše.

HBC Dandy Chomutov – HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem 6:7 v prodloužení

Odveta měla bláznivý průběh. Ještěrky vstoupily do střetnutí velmi aktivně a v čase 9:44 vedli v Chomutově již 3:0! Buřvala překonali Wágner, Haas a Vítko.  Přesně v čase 10:00 snížil šťastným gólem Vladimír Opelt. Po této trefě došlo ke střídání v domácí svatyni. Tu opustil Lukáš Buřval a zápas dochytal Jan Kostovič, kterého již po necelé minutě na hřišti překonal Radomír Vaněk. Ústecký tým tak vedli po patnácti minutách 1:4.

Druhá třetina se partě okolo Ivana Kučery hrubě nevydařila. Dandy díky přispění třetí útočné lajny se dokázalo vrátit do zápasu a dokonce převrátit stav na svou stranu. Během tří minut se dvakrát prosadil Jiří Trnka, který poté nahrál na druhý gól Vladimíru Opeltovi a bylo rázem srovnáno. V pětadvacáté minutě otočil skóre produktivní Martin Patzelt a o zhruba dvě minuty později zvýšil vedení Krokodýlů Tomáš Chyba.

Kontaktní branka Ještěrů přišla v polovině třetích patnácti minut. Kostoviče překonal střelou z mezikruží David Haas. Ještěrkám se podařilo vyrovnat stav zápasu na 6:6 pět minut před koncem díky trefě Jana Šilínka. Jelikož branka již nepadla, přišlo na řadu prodloužení. Ještěři dokonali obrat čtyři minuty po začátku nastaveného času. Sedmou branku a svou druhou v utkání vstřelil Jan Šilínek. Těsně po gólu propukla obrovská radost ještěřího tábora, který srovnal ve finálové sérii krok s favoritem soutěže.