Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

Editoři stránek (správa obsahu):

Tomáš Laibl

Vojtěch Červinka

Michal Pečený

TITULNÍ STRANA » 2. NHbL: Ústecká Elba DDM krůček od zisku trofeje, doma vyhrála oba zápasy finále
HLEDEJ V ARCHIVU
AKTUÁLNĚ
20.10.2017 | Obnova licence B a C - Ústí nad Labem (praxe)

1 : 8 (0:1,0:2,1:5)
Jeden z mnoha soubojů ve finálové sérii (foto: Ivana Laiblová)

Marcel Holl | 01.06.2017 09:32:54 | 835x

O posledním květnovém víkendu nabídla 2. NHbL dvě utkání finálové série. Do ní se dostali dva nejlepší celky ze základní části, neboli ústecká Elba DDM a litvínovský Lev. Oba týmy dosud ve finálových sériích nezvítězili, takže můžeme očekávat prolomení této nelichotivé tradice.

Do prvního klání vstoupili lépe Litvínovští, jenže své šance využít nedokázali, tudíž Ústí trestalo. V desáté minutě se totiž prosadil Stanislav Tauš, který prostřelil Soukupa z vrcholku kruhu. Druhý zásah domácí družiny přišel minutu před koncem úvodní patnáctiminutovky. Z branky ve finále se radoval Roland Baxa. Tentýž hráč zvýšil již na tříbrankový rozdíl krátce po začátku prostřední části. Následně si Soukup pochutnal na nájezdu Patzelta, který se dostal osamocený za litvínovskou obranu.

Jen nedlouho poté ale dokázala Elba odskočit do rozdílu čtyř gólu. Rusovo vyloučení potrestal po dvaceti vteřinách Patzelt. V šestatřicáté minutě uzavřel hattrick Ronald Baxa a bylo to již 5:0. Definitivní tečku za prvním finále udělal v čase 43:37 Patrik Balcar.

O den později vstoupilo Ústí ještě lépe. Po polovině úvodní třetiny vedlo 2:0, trefili se Tauš s Poláčkem. Následně ale poprvé ve finále rozvlnili síť také Litvínovští, když se prosadil kapitán Král. Jenže Elba má zatím ve finále Ronalda Baxu, který jí vrátil dvoubrankový náskok, z něhož se Lvu podařilo ještě do sirény smazat zásluhou Hory a Šimečka.

O osudu druhé finálového klání rozhodla druhá perioda, kdy Elba vstřelila tři branky. Z branky se radovali Kerl, Patzelt a Netušil. Litvínov sice na začátku třetí části snížil na dvoubrankový rozdíl, jenže vzápětí posedmé inkasoval a bylo hotovo. Brankový součet ještě upravil v závěru produktivní Baxa.

Řekli k sérii:
Stanislav Tauš (Elba DDM Ústí nad Labem B): „Vstup do prvního zápasu finálové série byl z naší strany hrozný. Lev na nás vlétl a vytvořil si hromadu brankových příležitostí, ale bez brankového efektu. A my hned z prvního přečíslení skórovali a dostali se do vedení. Po první brance bylo na hřišti už jen jedno mužstvo, a tak jsme se po výhře 6:0 ujali vedení v sérii 1:0. Druhy zápas jsme čekali, že bude hodně těžký, což se taky potvrdilo. První třetina nabídla brankové hody a skončila 3:3. O přestávce padly v šatně určitá slova a ty jsme ve druhé třetině plnili do puntíku a druhou periodu jsme ovládli 3:0. Ve třetí části dokázal Litvínov zdramatizovat skóre, ale hned vzápětí vstřelil branku Dominik Čelleňuk. A když pět minut před koncem dal svou druhou branku probuzený střelec Baxa, bylo jasné, že už nás od titulu bude dělit jen jedna výhra.

Lukáš Varníček (Lev Litvínov): „Oba zápasy v Ústí byli jako přes kopírák, bohužel jsme byli lepší jen v prvních třetinách, ale bez gólového efektu. Naopak Elba trestala každou naší chybu, výsledky jsou pro nás kruté, tolik gólů ve finále nesmíme dostat, rozhodli individuální chyby a naše nedisciplinovanost. Elba má přesilovky nacvičené výborně a tímhle jsme jim to usnadnili a i v tom tropickém počasí sami sebe utavili. Ještě není ale konec, všichni v týmu věříme v malý „velký“ zázrak. Teď nás čeká zápas na domácí půdě a tam už musíme nechat všechno! Bojovat o každý kousek hřiště a doslova ten míček sežrat a dostat ho až do branky. Teď už není kam couvnout! Musíme myslet jen na ten jediný cíl!“