Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

Editoři stránek (správa obsahu):

Tomáš Laibl

Vojtěch Červinka

Michal Pečený

TITULNÍ STRANA » 2. Liga: Stav finálové série je opět vyrovnaný, rozhodne se v úterý!

3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
ilustrační foto (foto: Adéla Zavadilová)

2. Liga: Stav finálové série je opět vyrovnaný, rozhodne se v úterý!

Vojtěch Červinka | 10.06.2018 21:35:00 | 417x

Po minulém víkendu se přesouvala finálová série z chomutovské arény na Stadion mládeže do Ústí nad Labem. Oba první duely se nesly ve znamení přestřelek, když padlo celkem 25 branek za dva zápasy! Nicméně série pokračovala o tomto víkendu a oba celky si opět připsaly po jedné výhře. Rozhodne se tedy již toto úterý 12. června od 18:00 v Chomutově. A jak jednotlivá utkání v Ústí dopadla?

HSÚ HBC Ještěři – HBC Dandy Chomutov
3:6
(0:2, 2:1, 1:3)
Sobotní zápas začal slibněji pro hosty z Chomutova. V deváté minutě totiž utekl domácí obraně Opelt a ve snaze zabránit mu v zakončení ho zezadu fauloval Panocha. Kvůli tomuto zákroku bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se postavil Tomáš Chyba. Ten nic nevymýšlel a prudkou svižnou střelou propálil Homolku a poslal tak hosty do vedení 0:1. Ten samý hráč si ještě v první třetině připsal jednu gólovou čárku na svůj účet, když využil přesilovou hru. Ve 14. minutě se z branky radovali také domácí plejeři. Klíma však těsně před vstřelením branky zasáhl protihráče do obličeje a šel za to pykat na 4 minuty. Do konce periody se však nic nestalo a skóre zůstalo 0:2.

Druhá patnáctiminutovka opět začala lépe pro hráče s krokodýlem ve znaku, když se v čase 20:13 prosadil Martin Patzelt. Ještěři však odpověď našli brzo a o minutu a půl později se prosadil mladík Jiří Tomáš. Díky svému důrazu Ještěři 37 vteřin před koncem druhé třetiny snížili na rozdíl jediné branky, když se v brankoviště nejlépe zorientoval další mladík v dresu Ještěrů Ondřej Čejka. Druhá část tedy skončila za stavu 2:3.

Po klidném startu třetí periody přišly na řadu rychlé ruce Martina Patzelta, který vymíchal Homolku při trestném střílení a zvýšil náskok svého týmu o dvě branky. Neuběhla ani minuta a hosté měli opět důvod k radosti. Tentokrát se mezi střelce zapsal Jan Müller. Domácí Ještěři se ještě snažili udělat něco s výsledkem, gól však přišel až v čase 43:29, když Kostoviče propálil Jan Šilínek. Na konečných 3:6 pak upravil skóre zápasu gólem do prázdné brány Stanislav Tauš. Chomutov se ujal vedení 2:1 a chyběl mu poslední krok k vysněnému titulu.

4:2
(0:0, 1:0, 3:2)
Utkání číslo 4 působilo ze začátku poměrně opatrně, jako by ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. První vážná šance přišla v 6. minutě, když hostující Pešek trefil břevno. Horní tyč zazvonila také na druhé straně, a to po pokusu Vaňka. První perioda fanouškům branku nepřinesla, naopak bylo k vidění mnoho střetů a soubojů.

To ve druhé části se na hřišti začala projevovat větší nervozita a z obou celků se kolbištěm šířily emoce. Z těch pak vyústilo například zbytečné sekání Netušila. Přesilovou hru domácí využili, když Lukáš Wágner před Kostovičem zavěsil balonek backhandem nad lapačku. Na konci 28. minuty pak přišla obrovská příležitost vyrovnat utkání. Rozhodčí totiž poslali domácí celek do tří za dva různé fauly, a tak měli hosté k dispozici dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3. V té se však přesilovková formace Dandy trápila, Ještěři naopak předvedli nesmírnou bojovnost a i díky zatím bezchybnému výkonu Homolky přežili tyto dvě kritické minuty. Do třetí třetiny se šlo za fotbalového stavu 1:0.

Chomutov se vrhl do třetí patnáctiminutovky po hlavě a tlačili svého soka v pásmu. Jejich tlak pak vyústil v branku, když Homolku překonal Jiří Trnka. V čase 36:26 přišla další rána pro Ještěry. Střelu Stanislava Tauše dorazil za záda domácího brankáře Jan Müller – 1:2. Inkasovaná branka domácí nabudila a po 53 vteřinách srovnal stav na tabuli Jiří Tomáš. Od té chvíle se hra na chvíli uklidnila, žádný z celků nechtěl udělat chybu. Ve 43. minutě však přišlo vyloučení hostujícího hráče. Výhodu jednoho muže navíc pak využil opět Jiří Tomáš. Hosté měli tedy 63 vteřin, aby vyrovnali. Ještěři se zamkli v pásmu a nedovolili chomutovským ohrozit Homolku, naopak ještě dvě vteřiny před koncem zpečetil vítězství střelou do odkryté klece David Haas. Ústecký celek tedy srovnal stav série na 2:2. Rozhodující duel se uskuteční v úterý 12. června od 18:00 na půdě Chomutova.