3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
ilustrační foto (foto: Tadeáš Bartoš)

2. Liga: Meziboří slaví premiérové body, když přehrálo Wolves

Marcel Holl | 01.03.2018 16:05:00 | 639x

Druhá liga měla o uplynulém víkendu na programu pětici zápasů, z nichž ve třech slavil tři body hostující celek. Rondo vyhrálo v Ústí nad Děčínem. Dukla vyloupila Chomutov, kde se utkala s Litvínovem a největším překvapením neděle byla výhra Meziboří nad Wolves. Hosté tak slavili premiérové body, pod které se podepsal čtyřmi trefami Pavel Mareš.

HSÚ Wolves Chomutov – TJ Baník Meziboří
4:8 (1:4,1:1,2:3)

Poslední únorový víkend svedl dohromady dva celky ze spodních pater tabulky. Chomutovští Wolves hostili poslední Baník Meziboří. Domácí nastoupili do zápasu pouze v osmi lidech, kdežto hosté měli hráčů na soupisce jednou tolik. Vstup do klání vyšel lépe Meziboří, které na začátku osmé minuty vedlo již 0:2, když Volfa překonali Pavel Mareš a Martin Heber. Kontaktní branka přišla o pár vteřinek později, když se vlci radovali z gólu Radka Formánka. Když se domácí nadechovali, dostali do přestávky ještě dva úder do vazu. Nejprve se trefil Ladislav Tomášek a po něm přidal druhou branku v zápase Pavel Mareš.
Druhou část začala vlčí smečka aktivně. V polovině střetnutí snížil na rozdíl dvou branek produktivní obránce Petr Šarközi. Radost ale vydržela pouhých pětadvacet sekund, neboť na průběžných 2:5 upravil Martin Oulík.
Třetí perioda nedělního souboje nabídla hned v úvodu třetí branku hostujícího forvarda Pavla Mareše. Vlci dokázali zareagovat v rozmezí 41. a 42. minuty, kdy dostali míček za Vrňkova záda Petr Šarközi a pěknou ranou Marcel Holl. Ani tentokrát ale se vlčí smečka nedokázala vrátit na menší rozdíl ve skóre, neboť po minutě vsítilo Meziboří sedmou branku a opět jí měl na svědomí Pavel Mareš. Definitivní tečku za utkáním udělal půl minuty před koncem šikovnou střelou mezi Volfovy betony Ladislav Tomášek. Meziboří tak poprvé v ročníku slavilo výhru, kdežto domácí odcházeli do šaten velmi rozladění.

Ohlasy po utkání:
Marcel Holl (Wolves Chomutov):
„Zápas se nám hrubě nepovedl. Nechci se vymlouvat, že na počet hráčů, to vůbec. Místo toho, abychom se semkli, tak jsme dělali školácké chyby, které Mezák potrestal a zaslouženě vyhrál. Věřím, že někteří naši hráči od příště přidají a ukáží, že mají vlčí srdíčko, to mi tam trošku chybělo.“

Petr Mareš (TJ Baník Meziboří):
„Jsme rádi za každé získané body. Jsem rád, že jsme konečně urvali první body v sezóně. Byl to celkem vyhrocený zápas plný emocí. Sešli jsme se v dobré sestavě a ve velkém počtu. Měli jsme trošku štěstí, že kluci z Wolves se moc nesešli. Zápas byl pro mě zajímavější, protože jsem loni za ně hrál. Jsem také rád, že se zápas vydařil bráchovi, který dal čtyři góly. Jen možná škoda neproměněného trestného střílení. Hlavní je, že jsme si normálně zahráli, bez zranění, i když to bylo vyhrocené.