3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
ilustrační foto (foto: Zuzana Kašparová)

2. Liga: Dukla potvrdila roli favorita a smetla mostecké Nordics desítkou

Marcel Holl | 08.03.2018 08:00:00 | 554x

Pěticí střetnutí nabídl program druhé ligy. Do bojů se vrátil celek Litoměřic, který si vyšlápl na béčko Mostu. Lídr tabulky Dandy si poradil s Ještěrkami. Wolves sehráli bojovný zápas s Jirkovem, ale nemají opět ani bodík. Vysoké prohry si na své konto připsali celky Meziboří a Nordics. Právě duel mosteckého souboru s ústeckou Duklou jsme sledovali podrobněji.

HSÚ Dukla Ústí nad Labem – HC Nordics Most
10:2 (4:0,3:1,3:1)

Ústecká Dukla se nachází na čelních příčkách druhé ligy. Své postavení začala potvrzovat od počátku zápasu proti mosteckým Nordics. Již v páté minutě zastavil časomíru Václav Jirkovský, který dorazil Hůjovu střelu. V jedenácté minutě odskočila Dukla do vedení 2:0. Postaral se o to Roland Baxa. O minutu později šel pykat Trončinský a právě střelec druhé ústecké branky se řídil do úniku, který zakončil střelou do ramene Dolejše. Dukle se povedlo v závěrečných minutách přeci jen překonat Dolejše a to dokonce dvakrát. Třetí gól měl na svědomí Lukáš Soukup, jenž mistrně provedl kličku do bekhendu. V poslední minutě úvodního dějství podpořil demolici svou trefou Milan Janák.

Druhou třetinu načal únik Soukupa, ale zůstal nevyužit. Netrvalo dlouho a Dukla vstřelila „bůra“. Do černého zamířil Roland Baxa. Ještě v úvodní pětiminutovce zvýšil na průběžných 6:0 Lukáš Soukup. Další branky přinesla sedmadvacátá minuta. Nejprve se radoval Jiří Petružálek. O třináct sekund později vstřelil první gól Nordics Miroslav Froněk, jenž využil závaru v brankovišti. Hosté byli brankou povzbuzení a Novák dokonce orazítkoval tyčku Jandovy branky.

Nordici utkání nezabalili a v úvodu třetí patnáctky se mohli radovat z druhé trefy. Jandu překonal Petr Štěpanovský. Vzápětí se dostal do úniku Janák, ale Dolejš byl připraven. Milan Janák si vše vynahradil o zhruba dvě minutky později, když zvýšil na 8:2. V čase 39:59 přidal devátý zásah ústeckých vojáků Lukáš Bezděkovský. V samém závěru zkompletoval hattrick Lukáš Soukup a uzavřel skóre nedělního souboje na poměr 10:2 pro Duklu.

Ohlasy po utkání:
Roland Baxa (Dukla Ústí nad Labem):
„Zápasy s Nordics jsou vždy vyrovnané a tvrdé. Na podzim jsme v Mostě výrazně prohráli, a proto jsme jim měli co vracet. Soupeř přijel v okleštěné sestavě a nám se podařilo dát rychlé góly. Poté už jsme si hru užívali a otázkou bylo jen, kolik gólů vstřelíme. Věřím, že kdyby Nordics přijeli v plné síle, bude se jednat o vyrovnané utkání, ale bohužel.“