ilustrační foto (foto: Viktorie Albrechtová)

Marcel Holl | 18.05.2018 09:15:00 | 375x

Máme za sebou první hrací víkend semifinálových vyřazovacích bojů. Urputné souboje přinesly zajímavé výsledky či potvrzení rolí favoritů. Pojďme si tedy společně zrekapitulovat úvodní střetnutí semifinálových sérií druhé ligy.

HBC Dandy Chomutov – HBC Lev Litvínov

Dandy přivítalo ve svém hájemství obhájce z Litvínova. Úvodní perioda se Krokodýlům povedla na výbornou, neboť jí Chomutovští ovládli poměrem 4:0. Litvínovu se sice podařilo na začátku prostřední části vykřesat naději díky dvěma rychlým trefám během osmnácté minuty, jenže následně zlomil zápas na stranu Dandy Stanislav Tauš a z prvního semifinále se v podstatě stala exhibice. Litvínovští zápas vůbec nezvládli a v první bitvě schytali výprask 11:3.

O den později ale přijel do Chomutova úplně jiný celek. Po bezbrankové úvodní třetině otevřel brankový účet Jaroslav Skala. Radost ale trvala jen pár vteřin, neboť Soukupa překonal Müller. Litvínovští dokázali v sedmadvacáté minutě podruhé odskočit do vedení, trefil se Kapoun. Do závěru druhé patnáctiminutovky srovnal na 2:2 Patzelt. Lvi se dostali v zápase potřetí do vedení ihned zkraje poslední části, v oslabení se prosadil David Bím. Dandy má ve svém středu šikovného Patzelta, který v sedmatřicáté minutě opět vrátil zápas do nerozhodného stavu. Krokodýlům se podařilo otočit vývoj zápasu a urvat druhou výhru díky trefě Františka Mály ze čtyřicáté minuty. Uvidíme, jakým směrem se bude série ubírat, zda jí Litvínovští zdramatizují a bude nakonec muset vše rozseknout pátý duel.

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem – SHC Killers Litoměřice

Ve druhé sérii vyzvali Ještěři Litoměřice a na první branku se nemuselo čekat dlouho. Již po sedmačtyřiceti vteřinách otevřel skóre ústecký Jiří Tomáš. Hostům se povedlo během pouhých třiceti sekund převrátit vedení na svou stranu, neboť v šesté minutě se dvakrát trefil Smolík. Vyrovnání přinesla sedmnáctá minuta a gól Tomáš Řežábka. Vítěznou branku prvního semifinále si na své konto připsal Lukáš Wágner v minutě osmadvacáté. Ve čtyřiatřicáté minutě pojistil první výhru Jěštěrek svým druhým gólem v zápase Jiří Tomáš.

Do druhého střetnutí opět vstoupili lépe Ještěři, kteří si do poloviny utkání vypracovali tříbrankový náskok. Ten ale začali Litoměřičtí umazávat. Nejprve se prosadil Jaroslav Haken a na přelomu devětatřicáté a čtyřicáté minuty překonali Homolku Krátký a podruhé Jaroslav Haken. O osudu druhého semifinálové boje tak muselo rozhodnout prodloužení. Nastavený čas ukončil po dvaceti vteřinách domácí Radomír Vaněk. Ještěři, kteří ve čtvrtfinále otočili sérii s Děčínem, jsou krůček od bojů o zlaté medaile. Litoměřičtí Zabijáci tak budou o víkendu v hájemství své Killers Arény odvracet konec sezóny.